Інструкції щодо застосування емульсії «Гідросилат»
Підготовка поверхні:
При підготовці основи необхідно дотримуватись вимог СНиП 3.04.01 87 та ДБН В.2.6-22 2001. Основа повинна бути міцною та сухою, очищеною від пилу. Забруднені маслами, жирами, воском, а також старою фарбою поверхні необхідно очистити механічним шляхом (скребком, шпателем, металевою щіткою). Неміцні шари слід видалити. Всі тріщини, розкриттям більше 0.2 мм, повинні бути розшиті та забиті цементним розчином або шпаклівкою на цементній основі. Особливу увагу слід приділити видаленню висолів, плісняви та грибка, моху, лишайника;
Видалення висолів проводять кислотними очищувачами по мокрій основі. Для очищення застосовується 5% розчин оцтової або соляної кислоти, а також спеціальні склади, наприклад, "Металін ОФ-В", "Сіонол-ОФ", "Антисоль 550". На мокру поверхню наносять очисник, витримують його 3-5 хвилин, після чого очищають жорсткими щітками або грубою тканиною та змивають водою. Очищення повторюють до повного видалення солей. Після закінчення робіт поверхню необхідно промити водою для нейтралізації кислот;
Видалення цвілі, грибків, мохів, лишайників проводять спочатку механічним очищенням (дротяною щіткою, наждачним папером). Потім, уражені місця слід обробити 3% перекисом водню або 5% столовим оцтом - як перший невідкладний захід. Однак, більш радикальним способом є обробка спеціальними антисептичними складами, наприклад, «Антигрибок», «Тамак», «Біостоп». Антисептик наносять на суху поверхню, витримують 24 години та змивають чистою водою.
Підготовка емульсії:
Емульсія «Гідросилат» виробляється у готовій до застосування формі. Перед нанесенням слід перемішати вручну або електричним міксером на низьких обертах. Емульсію не можна змішувати з іншими матеріалами або розбавляти.
Умови нанесення:
Емульсію наносять на суху поверхню при температурі навколишнього середовища від +5°С до +35°С та відносній вологості повітря не вище 80%. Не допускається обробка під час дощу або відразу після дощу.
Спосіб нанесення:
Нанесення емульсії може проводитися фарбуванням (пензлями, щітками або валиком), напиленням (краскопультом) або зануренням;
Фарбування емульсією здійснюється за допомогою широкого пензля або щітки з м'яким ворсом, малярного валика з поролону або нейлонового плюшу. Емульсію слід наносити рівномірно, без перепусток і патьоків;
Напилення емульсії здійснюється за допомогою фарбопульта, а також реверсивної насадки до побутового або промислового пилососу. При використанні фарбопультів та пістолетів-розпилювачів найбільший робочий тиск повітря не повинен перевищувати 0.3 – 0.4 МПа, а тиск емульсії має бути в межах 0.15 – 0.2 МПа. Найбільша витрата повітря не повинна бути більше 300 л/хв, а діаметр сопла має бути в межах 2 мм. Відстань від сопла до поверхні, що обробляється, не повинна перевищувати 200 мм, а кут нахилу до неї не слід опускати нижче 60 градусів. При напиленні емульсія не повинна стікати та відскакувати;
Занурення будівельних виробів (цегли, каміння, блоків) проводиться в заводських умовах або безпосередньо на будмайданчику. Кожен виріб занурюється у ванну з емульсією на 6–10 секунд, потім виймається, після чого укладається на робоче місце або ділянку складування.
На сильнопоглинаючих матеріалах обробку емульсією проводять в один прийом до повного насичення поверхні (поверхня починає блищати).
На слабовбираючих матеріалах, обробку емульсією проводять у два прийоми: перший шар наноситься, поки поверхня не почне блищати; другий шар наноситься відразу після того, як поверхня перестане блищати (метод «мокрий по мокрому»).
Час висихання окремого шару при температурі 20 ° С - від 20 до 30 хвилин. Не допускається наносити емульсію на вже висохлий шар.
Після нанесення емульсії, оброблену поверхню необхідно захищати від контакту з водою не менше 12 годин. Якщо безпосередньо після нанесення емульсії пішов дощ, необхідно провести повторну обробку поверхні після її повного висихання.
Максимальний ефект гідрофобізації поверхні матеріалу досягається через 36 годин після обробки.
Очищення інструменту:
Після завершення робіт, інструмент потрібно відразу промити водою або миючим засобом.
Запобіжні заходи:
Емульсія екологічно безпечна, не містить органічних розчинників, не має запаху, пожежобезпечна та нешкідлива. Щоб уникнути індивідуальних алергічних реакцій при попаданні на шкіру або в очі, необхідно промити їх водою.
Витрата матеріалу:
Залежно від поглинаючої здатності оброблюваної поверхні, витрата емульсії становить 200 - 350 г/м2.
Упаковка:
Пластикові пляшки або каністри об'ємом: 1 л, 5 л, 10 л.
Умови зберігання та транспортування:
Зберігати та транспортувати при температурі вище +5°C у щільно закритій тарі. Гарантійний термін зберігання – 6 місяців з дня виготовлення.